Organik Süt

ile Sağlıklı Besinler, Mutlu Nesiller

Follow us on social

Tanıtım Videosu

Çiğ Sütün Faydaları

24 Temmuz 2019

Çiğ sütün insan sağlına karşı birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları göbek yağlarının yakmasında, kemikleri güçlenmesinde, cildin yıpranması ve yaşlanmasını geciktirme gibi birçok yararı vardır. Çiğ süt kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı etkenler bulunmaktadır bu da içeceğiniz veya kullanacağınız sütün temiz ve hijyenik ortamda sağılımının yapılmasıdır. İneklerin temizliği ve yaşadığı yerin hijyen kurallarına uygun olması gerekmektedir.

 

Çiğ süt aynı zamanda bağışıklık sisteminizi dengeler. Uzun yıllar yapılan araştırmalar neticesinde çiğ süt tüketen bireylerde sağlık sorunu çok görülmemektedir. İnsanların gün içerisinde en az 2 bardak çiğ süt tüketimi sağlıklı bir yaşamın anahtarı olarak tabir edilmektedir.

 

Çiğ süt tüm dünyada çok tercih edilmektedir. Kadınlar cilt güzelleşme ve gençleşme aracı olarak kullanmaktadır. İçerdiği A vitamini ve çinko ile cilt sağlığı korumasında yardımcı olmaktadır. Bu sebeple kadınların hamilelik döneminden sonra ki losalık zamanında veya menopozdan sonra kadınların günde en az 600 ml çiğ süt içilmesi önerilmektedir.

 

Besin değeri bakımında oldukça besleyici olan çiğ süt. İnsanların yaşamı boyunca alması gereken kalsiyumu sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından önerilen bu sütün faydaları saymakla bitmez. Bu nedenle birçok beslenme ve diyet uzmanı çocuklar başta olmak üzere insanların çiğ sütü tüketmesini önermektedir.

 

Onarıcı ve besleyici çiğ sütün faydalarından yararlanmak istiyorsanız tek yapmanız Saklı Çiftlik’nden sipariş vermek. Bunun için: (0530) 562 14 53 numaralı telefondan sipariş verebilirsiniz.